Jakie dobrać lustro do łazienki

Łazienka jest miejscem, gdzie dbamy o urodę, przygotowujemy się do pracy lub szykujemy do snu. Jednym z podstawowych narzędzi w jego wyposażeniu jest lustro, bez którego trudno wykonać poranną toaletę lub sprawdzić czy dobrze wyglądamy przed wyjściem z domu. Przy wyborze odpowiedniego lustra należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

7745589058_a2e8b894ec_bMałe, duże, skośne lub zdobione – rodzajów luster jest tyle, ile pomysłów na zagospodarowanie przestrzeni w łazience. Decyzja nie jest łatwa, szczególnie gdy do wyboru mamy wielu producentów. Należy pamiętać, że lustro znajduje się w centralnej części łazienki i przyciąga największą uwagę. Warto poszukać solidnego produktu, z którego zadowoleni będziemy przez długie lata.

Przy wyborze odpowiedniego lustra największą uwagę zwróćmy na rodzaj szkła, z którego jest wykonane. Do wyboru mamy powierzchnie srebrne lub kolorowe, najczęściej w graficie oraz brązie. Nowością są coraz popularniejsze lustra ekologiczne, które wykonane są na białym lub przezroczystym szkle. Różnią się one bardzo jasnym odbicie, w porównaniu z tradycyjnymi lustrami srebrnymi. Szczególnie sprawdzą się w mniejszych łazienkach, ponieważ optycznie zwiększą jej przestrzeń. Co ważne, lustra ekologiczne wykonane są bez dodatku miedzi i ołowiu, co wpływa na odporność szkła przed korozją, detergentami oraz starzeniem się.

Drugim, ważnym aspektem wyboru lustra jest jego wielkość oraz kształt. Największą popularnością cieszą się powierzchnie duże, w których możemy swobodnie przeglądać się stojąc w pewnej odległości od powierzchni szklanej. Jeśli jednak przestrzeń w naszej łazience nie pozwala na zamontowanie większego lustra, warto pomyśleć o mniejszym, ale w kształcie prostokąta lub koła. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch luster obok siebie, np. w rogu łazienki, co optycznie zwiększy przestrzeń. Dodatkowo można zdecydować się na lustro z ramą lub bez niej. W łazience urządzonej w stylu nowoczesnym lepiej wyglądać będą powierzchnie bez obramowania, natomiast w tradycyjnych – lustra z ozdobną ramą.

Pozdrawiamy, Lustral.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*