Jakie szkło do kuchni?

Kuchnia. Pomieszczenie, które już dawno przestało pełnić funkcję jedynie praktyczną, a coraz częściej zaczynamy patrzeć na wnętrze pod kątem aranżacji. Ostatnio furorę robi kolorowe szkło, które zastępuje tradycyjne płytki. Lacobel, bo o tym rodzaju szkła mówimy, zaczyna odgrywać coraz większą rolę w nowoczesnym wystroju wnętrza. Nadaje kuchni nutkę elegancji i klasy, a dodatkowo utrzymanie czystości jest bardzo proste.

interior-furniture-172705_640 Jeśli zależy nam na stonowanym wyglądzie, w takim wypadku najbardziej uniwersalny jest biały kolor, który można dopasować bez trudu do praktycznie wszystkich mebli oraz ścian. Lacobel daje ogromne możliwości w aranżacji wnętrza, dzięki czemu nasza wyobraźnia i kreatywność są nieograniczone. Możemy eksperymentować do woli, mając do dyspozycji płaskie szkło, które z jednej strony jest pokryte wysokiej jakości lakierem. Prezentuje się okazale nie tylko pod względem wizualnym, ale jest również bardzo wytrzymałe i niewrażliwe na zarysowania, co w kuchni jest bardzo dużą zaletą, kiedy występuje pośpiech w trakcie gotowania i przypadkiem możemy uderzyć w szklaną ścianę naczyniem czy sztućcem. O wiele łatwiej doprowadzić do ładu szkło, niż fugi między płytkami.

Lacobel daje również sporo możliwości elastycznych, jeśli np. łączymy kuchnię z salonem, gdyż szkło możemy dopasować również pod stylistykę innych, sąsiadujących pomieszczeń.

Kolejny atut to dbałość o ekologię, bowiem lakier, który pokrywa lacobel jest bardzo przyjazny dla środowiska, nie zawiera metali ciężkich. Jeśli jednak zostanie stłuczone, wtedy dzięki specjalnej warstwie polipropylenu otrzymujemy dodatkowe zabezpieczenie. Połamane fragmenty szkła zostają razem.

Pozdrawiamy, Lustral.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*