Lacobel bezpieczny?

Ostatnio zauważyliśmy coraz większą modę na szkło lacobel, które wykorzystywane jest przy wielu projektach nie tylko w warunkach domowych. Stosowanie go w architekturze staje się powoli standardem. Skoro uważane jest za szkło dekoracyjne, to pojawia się pytanie, czy w kontakcie z podłożem czy twardym przedmiotem zachowuje się podobnie jak standardowe szkło. Okazuje się, że obawa jest niepotrzebna, ponieważ ma takie same właściwości.

back-painted-glass-2Dodatkowo względy bezpieczeństwa sprawiły, że od wewnętrznej strony szkła lacobel umieszczana jest specjalna folia ochronna. Powoduje ona, że dochodzi do sytuacji bardzo podobnej jak w przypadku zbicia szyby samochodowej, czyli owszem szkło pęka, jednak pozostaje w jednym arkuszu na drzwiach, a więc nie następuje proces rozsypania się na drobne kawałki. Zatem nie tylko bardzo dobrze prezentuje się pod kątem wizualnym, ale także jest zupełnie bezpieczne dla mieszkańców.

Ten rodzaj szkła jest także bardzo trwały, ponieważ lakier, który jest używany do pokrycia Lacobelu jest wyposażony w ochronę UV. Jednak najbardziej wyróżnia go bogata kolorystyka, można nawet łączyć ze sobą bardzo ciekawe odcieni, dzięki czemu efekt jest jeszcze bardziej okazały. Wszystko zależy od gustu zamawiającego. Osoby, które dbają o ekologię musimy uspokoić, ponieważ Lacobel jest bezpieczny dla środowiska, ze względu na specjalną farbę, która pokrywa szkło, bardzo odporne na zmiany temperatury.

Pozdrawiamy, Lustral.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*