Lustro – w formie obrazu a może kafelek?

O tym, że miejsce lustra jest nie tylko w łazience i przedpokoju, nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Że ma być ono nie tylko praktyczne, ale i ozdobne – również. Czy lustro może nas więc jeszcze czymś zaskoczyć?

417661856_d978c2089e_zPokój dzienny – centralna część domu pełniąca funkcje reprezentacyjne. Jeśli chcemy zaimponować znajomym, to najlepiej właśnie za pomocą zebranych tu dodatków. W lustrze można, ale nie trzeba się przeglądać. Kilka takich samych luster w ozdobnych ramkach powiesić można na ścianie… niczym tryptyki czy nawet poliptyki. Trzy lustra wyglądają elegancko, jeśli powiesić je w równych odstępach od siebie, cztery rozmieścić warto na planie kwadratu bądź prostokąta. Jeśli luster ma być więcej, dozwolona jest zabawa z rozmiarami i usytuowaniem. Jedyne, o czym powinniśmy pamiętać, to w miarę bliskie rozmieszczenie luster wobec siebie nawzajem. Tak, by nie było wątpliwości, że stanowią one jedną całość.

Powiew awangardy do twojego mieszkania wnieść może zamontowanie luster w kuchni. Jednak bynajmniej nie po to, by obserwować samego siebie podczas gotowania. Nasza propozycja to lustro w formie płytek ściennych. Można nimi wyłożyć przestrzeń między blatami i płytą kuchenną a szafkami wiszącymi powyżej. Kuchenna przestrzeń stanie się wówczas szersza optycznie. Surowe, zimne lustra będą się świetnie komponowały z nowocześnie urządzoną kuchnią, pełną sprzętów i detali w kolorze chromowanej bądź matowej stali.

Ktoś powie: w porządku, ale w łazience lustro jest zawsze po to, by się w nim przeglądać. Fakt. Jednak nawet tym łazienkowym możemy wyrazić własną kreatywność. Jak? Rezygnując tym razem z montażu na ścianie. Wstawmy je w drzwiach szafek, w szybie kabiny prysznicowej czy obudowie wanny. Będziemy musieli w tym przypadku odpuścić kupno gotowych luster i postawić na usługi szklarskie (ze względu na nietypowy kształt i osadzenie produktu), ale efekt gwarantowany. A więc jak: lustro w łazience jest tylko do przeglądania, czy także do ozdoby?

Pozdrawiamy, Lustral.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*