Lustrzana ozdoba wnętrza

Lustro to nieodzowny element wyposażenia łazienki. Nie jest jednak zarezerwowany wyłącznie dla tego wnętrza. Świetnie sprawdzi się również jako ozdoba salonu.

Odpowiednio dobrany rodzaj lustra może stanowić wspaniałą dekorację, dopełniając wystrój, a także może być pomocne przy kształtowaniu przestrzeni. Przemyślenia wymaga wybór kształtu lustra – zależny od wystroju wnętrza oraz jego przeznaczenia. Najkorzystniej sprawdza się poziome ułożenie lustra zawieszonego nad łóżkiem bądź nad toaletką. Jeśli natomiast lustro umieszczamy na drzwiach szafy lub w przedpokoju, najlepiej ułożyć je w pozycji pionowej, aby obejmowało całą sylwetkę.

Bardzo ważnym elementem lustra jest jego rama. Powinna pasować do charakteru wnętrza. Nowoczesne, jasne wnętrza będą dobrze współgrały z ramą w minimalistycznym stylu, najlepiej w jednym kolorze. Często stosowanym zabiegiem jest zestawienie oparte na kontraście. Wówczas proste, nowoczesne meble dobrze będą prezentowały się wzbogacone o ciężką, złotą i bardzo bogato zdobioną ramę, stylizowaną na starą. Modnym ostatnio zabiegiem jest wieszanie luster bez ram. Dzięki takiemu zabiegowi przestrzeń optycznie powiększa się i sprawia wrażenie bardziej uporządkowanej.

Interesującym pomysłem na ozdobienie pomieszczenia jest zawieszenie na ścianie kilku luster zamiast jednego dużego. Galeria z luster może składać się z elementów o różnym kształcie, wielkości. Mogą to być lustra w zdobionych ramach lub bardzo prostych. Bardzo efektownie prezentują się lustra w stylu retro. Surowe lustra bez ram nawiązują do aranżacji inspirowanych stylem skandynawskim. Ciekawie skomponowana kolekcja luster rozjaśnia wnętrze i sprawia, że optycznie staje się bardziej przestrzenne. W aranżacji wnętrz tworzenie lustrzanych galerii stanowi bardzo silny, interesujący trend.

Pozdrawiamy, Lustral.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*