Meble ze szkła

luggage-930800_960_720Szklane meble. Miłośnicy minimalistycznych i nowoczesnych wnętrz z pewnością docenią ich prostotę i elegancję.

Na rynku pojawia się coraz szersza oferta szklanych mebli. Proponowane modele są wykonane w całości ze szkła, mogą też być częściowo szklane – jak np. stoły ze szklanym blatem zwykle umocowanym na drewnianych bądź aluminiowych nogach lub nodze. Skorzystanie z usług szklarskich podczas wyboru mebli z pewnością doda każdemu wnętrzu elegancji i lekkości. Meble z przezroczystego, najbardziej popularnego szkła, są bardziej uniwersalne od tych wykonanych ze szkła barwionego, pasują nie tylko do typowo modernistycznych mieszkań, ale i do takich o bardziej codziennych aranżacjach. Najmodniejsze natomiast są meble ze szkła kolorowego – czarnego lub czerwonego.

Wybór mebli wykonanych ze szkła, poza niewątpliwymi walorami estetycznymi, związany jest z pewnymi niedogodnościami. Należy do nich z pewnością fakt, że na szklanym blacie widoczna jest każda smuga i zaciek, szczególnie na meblach wykonanych z surowca barwionego na ciemne kolory. Z upływem czasu, w wyniku codziennego użytkowania, powierzchni stołu grozi powstanie zarysowań, które mogą odebrać meblowi nieco estetycznego wyglądu. Poza tym dla wielu osób uciążliwym może być stukanie podczas odkładania kubka, filiżanki czy talerza. Ten problem rozwiązują jednak antypoślizgowe podkładki, które odpowiednio dobrano mogą stanowić ozdobę stołu.

Niedogodności podczas użytkowania szklanych mebli z pewnością nie odstraszą zwolenników świeżych, lekkich i eleganckich mebli. Z prostotą nowoczesnego wnętrza szklane meble komponują się idealnie.

Pozdrawiamy, Lustral.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*