Ornamenty na szkle

Szkło zawsze cieszyło się dużą popularnością wśród projektantów wnętrz. Jest doskonałym surowcem zarówno dekoracyjnym, jak i użytkowym. Specjaliści znajdują dużo rozwiązań dla jego zastosowania. Jakie są obecne trendy?

Ornamenty przywołują na myśl przede wszystkim kulturę i tradycje Bliskiego Wschodu, niemniej doskonale sprawdzają się one technicznie na szkle. Szkło ornamentowe nie tylko nadaje lekkości aranżacji przedsięwzięcia, ale również pozwala na nieograniczone możliwości w kwestii indywidualnych, jedynych w swoim rodzaju projektów.

silbernes-glasmuster-17636579Szkło powstaje w wyniku poddania powierzchni procesowi ciągłego walcowania. Wzór, który znajduje się na walcu, wytłacza się na płaszczyźnie i w ten sposób tworzą się unikatowe ornamenty. Finalnie otrzymujemy gotowy produkt, dzięki któremu uzyskujemy całą gamę iluminacji oraz efekt rozmycia obrazu.

Szkło ornamentowe stosuje się szczególnie w pomieszczeniach o dużej przepuszczalności światła, jednocześnie ogranicza się przezierność i uzyskuje fantastyczne walory estetyczne.

W ofertach często możemy znaleźć gotowe szkło o różnych wzorach w kolorze białym, brązowym czy oranżowym. Grubość tafli osiąga 4mm, jednak na indywidualne potrzeby klienta szkło produkowane jest również na wymiar. Usługi szklarskie są nielimitowane – tafle szkła mogą być krojone, szlifowane, hartowane, nadaje się im odpowiedni kształt lub wierci otwory.

Najczęściej szkło ornamentowe montuje się w łazience, na ściankach działowych, kabinach prysznicowych, na drzwiach szklanych i przeszkleniach, kuchni i innych wnętrzach.

Szkło jest zdecydowanie surowcem uniwersalnym. Dzięki nadawaniu mu odpowiednich kształtów i kolorów, może znakomicie współgrać z designem danego pomieszczenia. Kreuje przestrzeń nowoczesną i interesującą dla oka.

Pozdrawiamy, Lustral.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*