Pielęgnacja szklanych budynków

Pielęgnacja szkła w tradycyjnych domach jest stosunkowo prosta – wystarczy posiadać odpowiednie detergenty, by okna, kabina prysznicowa oraz lustra, lśniły czystością. Gdy jednak szkło znajduje się na zewnątrz budynku i zajmuje większość przestrzeni, konieczne jest zastosowanie zupełnie innych metod pielęgnacyjnych.

Czyszczenie szyb, drzwi szklanych, ścianek działowych czy luksferów oraz kompleksowe mycie zewnętrznych elewacji i świetlików dachowych, powinniśmy zlecić fachowcom. Firmy zajmujące się myciem dużych szklanych przestrzeni, wyposażone są nie tylko w niezbędne preparaty, ale także w zaplecze techniczne.

Korzystanie z usług szklarskich jest coraz bardziej popularne. Industrialne budowle robią wrażenie – zwłaszcza, gdy są monumentalne i sąsiadują z podobnymi sobie.

Sama realizacja futurystycznego projektu, to nie koniec inwestycji. Jeśli zależy nam na pięknej prezencji i odpowiedniej przydatności szklanego budynku, należy rozeznać się w technikach jego pielęgnacji.

Jeśli prace budowlane przebiegły pomyślnie, a firma, która je realizowała, jest znana z precyzji, to dobry początek na długowieczność szklanego wieżowca. Jednak bez odpowiedniej opieki, nic nie trwa wiecznie i właśnie dlatego nie należy zapominać o temacie skutków użytkowania.

Kurz, sadza, tłusty brud są czymś więcej, niż tylko kwestią wątpliwej estetyki. Stanowią zagrożenie dla szklanej elewacji, przez co zmniejszają wartość nieruchomości. W aspekcie pieszczotliwego dbania o każdą szczelinę takiego budynku, nie należy oszczędzać. W otoczeniu wielkiego miasta, wieżowce są szczególnie narażone na szkodę, a właśnie tam najczęściej się je stawia, by stanowiły pewnego rodzaju wyznacznik prestiżu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*