Refleksja nad antyrefleksem

Każdy z nas lubi mieć w swojej przestrzeni coś, co sprawi, że będzie ona pełniejsza i bardziej treściwa. Przykładem mogą być powieszone na ścianie plakaty, obrazy, grafiki oraz zdjęcia. Jednak co należy zrobić, żeby wyglądały one zawsze wiarygodnie i odzwierciedlały faktyczny stan kolorów na płótnie bez względu na kąt załamania światła?

PSCGlass_000

Odpowiedź jest bardzo prosta. Najlepszym sposobem jest oprawa naszych artystycznych kolaży szkłem antyrefleksyjnym, które pokryte jest cienką warstwą powłoki rozpraszającej światło. Jaki będzie efekt?

Otóż, mamy bezsprzeczną pewność, że praca zabezpieczona szkłem antyrefleksyjnym cechuje się doskonałą widocznością nawet w pomieszczeniu oświetlonym bardzo ostrym światłem. Światło bowiem nie odbija się od powierzchni szyby, stąd jesteśmy w stanie widzieć konkretną kolorystykę danego obrazu.

Powłoki o właściwościach antyrefleksyjnych były pierwszymi, które stosowane były do modyfikacji powierzchni szkła. Obecnie wykonuje się mnóstwo praktycznych prac związanych z  antyrefleksyjnym szkłem, np. budowa szklarni, ogniwa słoneczne i szyby ochronne kolektorów, a także szyby architektoniczne. Lustra na wymiar również nie są szczególnym wyzwaniem dla wykonawców.

Szkło antyrefleksyjne idealnie sprawdza się także w zastosowaniu komercyjnym. Dzięki temu to świetny wybór dla wszelkiego rodzaju witryn sklepowych, szklanych gablot, salonów wystawowych czy muzeów. Ponadto, szkło antyrefleksyjne stosuje się także w restauracjach z oknami panoramicznymi, studiach telewizyjnych i radiowych, zoo lub na stadionach, oddzielając w ten sposób kibiców.

Jeśli nie chcemy doświadczyć przykrego efektu blaknięcia kolorów, inwestycja w szkło antyrefleksyjne jest najlepszą z możliwych.

Pozdrawiamy, Lustral.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*