Rodzaje kabin prysznicowych

Żyjemy w coraz większym pośpiechu, a jednocześnie zależy nam na funkcjonalności i ciekawym wyglądzie naszego mieszkania. Jeśli chodzi o łazienkę, to ważne miejsce zajmuje w niej kabina prysznicowa, która powoli wypiera z rynku wanny, które zajmują więcej miejsca, a poza tym pod względem ekonomicznym jest gorszym rozwiązaniem. Nie mam czasu, żeby brać długą kąpiel w wannie, dlatego stawiamy na bardziej praktyczną kabinę.

1343113036Nie oznacza to jednak, że prysznic nie może być dla nas przyjemny. Wiele zależy od wyboru odpowiedniej kabiny, która idealnie współgrałaby z pozostałymi częściami naszej łazienki.

W większości przypadków nasz wybór kieruje się w stronę kabin profilowych, które zawierają aluminiowe elementy, ale także bywają chromowane lub polakierowane na różnego rodzaju kolory. Do wyboru mamy profile zaokrąglone lub płaskie. Kabiny profilowe są na tyle uniwersalne, że możemy spokojnie dopasować do nich brodzik (półokrągły, kwadratowy czy prostokątny).

Jeśli stawiamy bardziej na estetykę wnętrza, w takim przypadku polecamy kabiny prysznicowe, które są bezramowe, skonstruowane w całości ze szkła, a także można postawić na kabinę, wyróżniającą się dużymi taflami, wyposażoną tylko w ramę zewnętrzną.

Podstawowy podział kabin dotyczy kabin wolnostojących, przyściennych czy narożnych. Te ostatnie są zdecydowanie najczęściej wybierane, także ze względu na funkcjonalność, gdyż obok niej możliwa jest także instalacja wanny, co wydaje się być najlepszym rozwiązaniem dla osób, które w ciągu tygodnia ciężko pracują, a w weekendy lubią się zrelaksować w wygodnej wannie.

Jeśli chodzi o kabinę przyścienną, to zazwyczaj ulokowana jest przy dwóch, a nawet przy trzech ścianach (rzadko jednej), a przy jednej z nich montowany jest prysznic wraz z baterią. Ostatni typ to kabina wolnostojąca, która wybierana jest przez osoby, które dysponują bardzo dużą łazienką, zajmuje naprawdę sporo miejsca, a jednocześnie prezentuje się bardzo okazale pod względem wizualnym. Ponadto jest możliwość dodatkowego wyposażenia takiej kabiny w hydromasaż.

Pozdrawiamy, Lustral.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*