Schody do elegancji

Trzeba przyznać, że Polacy zaczynają zwracać coraz większą uwagę na wykończenie wnętrza. Jeśli sami nie interesują się dekorowaniem, to zlecają to prawdziwym specjalistom. Artystom w swoim fachu, którzy potrafią wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i zaproponować klientowi rozwiązanie, które idealnie wkomponuje się w całość wnętrza, wykorzystując do tego celu usługi szklarskie. Dlaczego? Bo prezentujemy dzisiaj szklane schody, robiące ostatnio coraz większą furorę wśród właścicieli, którzy stawiają na elegancję, ekskluzywność, nie ograniczając się do standardowych, drewnianych konstrukcji. Nutka szaleństwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

5166155248_caac70f558_zWiele osób obawia się takiego rozwiązania, sądząc, że szkło jest zbyt delikatne i kruche i nie wytrzyma zabaw dzieci, częstej eksploatacji. Nic bardziej mylnego. Zazwyczaj do produkcji szklanych stopni wykorzystuje się hartowane szkło klejone. Jego warstwy są łączone za pomocą specjalnej folii, która poprawia nie tylko komfort użytkowania, ale również bezpieczeństwo. Wydaje się, że szklana konstrukcja kojarzy się z ogromnymi gmachami firm, biurowcami, które straszą chłodem. Tak naprawdę są bardzo stylowe i eleganckie, wyróżniając się niebanalnymi kształtami i przestrzennością. Jeśli dodatkowo ściany będą w jasnych kolorach, wtedy optycznie zwiększa się wnętrze. Gratką dla odważnych są z pewnością przezroczyste balustrady.

Można też zdecydować się na połączenie nowoczesności i tradycji i zamontować drewniane czy metalowe dodatki. Wizualny majstersztyk. Jeśli jednak schody ulegną zniszczeniu, szkło zostanie rozbite, to dzięki wykorzystaniu hartowanego rodzaju można mieć pewność, że nie zrobią nam krzywdy. Rozpadną się na drobne, nieostre kawałki.

Pozdrawiamy, Lustral.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*