Szkła bezpieczne

Szkło towarzyszy nam od zawsze, występując w każdym domu, w każdym pomieszczeniu. Jednak rzadko zastanawiamy się nad tym, że istnieje wiele rodzajów szkła, w zależności od jego przeznaczenia.

Bardzo często wykorzystywane jest szkło hartowane, głównie ze względu na jego wytrzymałość, która ma związek z poddaniem tafli obróbce termicznej oraz późniejszemu schłodzeniu zimnym powietrzem. Jeśli jednak nastąpi rozbicie, to szkło hartowane rozpada się na drobne kawałki, które mają zatępione krawędzie, więc zmniejsza się możliwość zranienia.

Szkło bezpieczne, bo tak jest często nazywane, tworzone jest w bardzo specyficzny technologicznie sposób, dlatego klienci muszą przed hartowaniem przekazać informację na temat rozmiaru, otworów oraz wycięć. Jego wytrzymałość przydaje się w miejscach, które są bardziej narażone na uderzenia, czyli np. w witrynach sklepowych, fasadach budynków czy zadaszeniach, kabinach prysznicowych.

Kolejnym z bardzo wytrzymałych i bezpiecznych rodzajów szkła jest z pewnością szkło laminowane, które wytwarzane jest z dwóch lub większej ilości tafli szkła float, a także warstw pośrednich z folii PVB. Jeżeli zdarzy się rozbicie, to wszystkie kawałki szkła pozostają na miejscu, dzięki czemu nie skaleczymy się. Najczęściej stosowane jest takie rozwiązanie w drzwiach szklanych, podłogach, stopniach schodów czy balustradach.

Szkła laminowane mogą być obrabiane na wiele sposobów, podobnie jak szkło hartowane. Może być lakierowane, fazowane, hartowane, piaskowane oraz szlifowane oraz krojone na wymiar.

drzwi szklane warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*