Szklane drzwi – komfort, elegancja, uniwersalność

Mimo że drzwi szklane to coraz popularniejszy element wykończenia wnętrza, to wciąż jest niedoceniany. Wiele osób nie decyduje się na nie z obawy, że szybko mogą się stłuc i przyniosą więcej nieszczęścia niż pożytku. Te obawy są oczywiście zupełnie nieuzasadnione. Spieszymy z argumentami, które powinny absolutnie rozwiać wszelkie wątpliwości. Od razu musimy zaznaczyć, że szklane drzwi wykonane są z hartowanego szkła, czyli bardzo bezpiecznego, o którym wspominaliśmy już niejednokrotnie na tym blogu. Wyróżnia się ono przede wszystkim sporą sprężystością i odpornością na wszelkiego rodzaju uderzenia czy odkształcenia.

7949536534_a8175e26e5_zJest przeznaczone do takich produktów jak drzwi, od których wymaga się wytrzymałości i solidności. Poza tym estetyka takich drzwi robi naprawdę spore wrażenie, nadaje wnętrzu elegancji, stając się bardziej element dekoracyjnym domu czy mieszkania, tworząc z innymi materiałami niesamowity efekt. Magia ukryta w szkle. Szkle bardzo uniwersalnym, którego obróbka jest bardzo prosta.

Aby stworzyć wizualny majstersztyk potrzeba jednak pomocy doświadczonego projektanta, który wykorzystując swoje doświadczenie będzie w stanie za pomocą szkła optycznie powiększyć wnętrze. Zbawienie dla osób, które cierpią na klaustrofobię. Szklane drzwi najczęściej stosuje się w łazienkach, jednak pełnią także użyteczną rolę w wąskich korytarzach czy doskonale nadają się jako łącznik kuchni z dziennym pokojem. Przestrzeń, elegancja, uniwersalność. Nie sposób pominąć tej ostatniej cechy, gdyż stosowane są również jako drzwi wahadłowe czy przesuwne (ostatnio coraz popularniejszy zabieg). Jeśli szukamy drzwi do łazienki, a mamy obawy, że szkło będzie prześwitujące, wtedy można postawić na drzwi w kolorze grafitu czy brązu.

Pozdrawiamy, Lustral.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*