Szklane meble w Twoim domu

W ostatnich latach szklane meble cieszą się coraz większą popularnością. Przezroczysty stolik kawowy czy szafka pod RTV, idealnie nadają się do nowoczesnego mieszkania lub małej przestrzeni, której nie chcemy przytłaczać tradycyjnymi meblami. Podpowiadamy, jakie są wady i zalety szklanych mebli oraz jak należy je pielęgnować.

3734049311_9845072c04_bPodczas urządzania mieszkania, coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych, drewnianych mebli, na rzecz sprzętów zrobionych z przezroczystych tafli szkła. Szklane meble są szczególnie polecane do małych wnętrz, gdzie nie mamy dużo miejsca do dyspozycji. Sprawiają wrażenie delikatnych i lekkich, przez co nie przytłoczą pomieszczenia tak, jak tradycyjne umeblowanie. Ponadto, mogą optycznie powiększyć przestrzeń i nadać jej gustownego, nowoczesnego blasku.

Producenci mebli ze szkła prześcigają się w swoich ofertach, proponując przeróżne wzory i kształty swoich produktów. Największą popularnością cieszą się proste stoliki kawowe, szklane szafki pod sprzęt RTV, stoły do jadalni oraz przezroczyste biurka komputerowe. Jeśli chcemy mieć meble według własnego projektu, możemy zamówić je na wymiar u szklarza. Mamy wtedy pewność, że dostaniemy jedyny w swoim rodzaju produkt dobrej jakości, taki jakiego oczekiwaliśmy.

Zamawiając gotowe meble u producenta lub na wymiar, należy zwrócić uwagę na rodzaj szkła, z jakiego będą one wykonane. Do tego typu zastosowań przeznaczone jest szkło hartowane, które jest bardziej odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Trudniej je stłuc, ale gdy tak się stanie, rozpadnie się na maleńkie kawałki, przez co nie zranimy się odłamkami. Szkło hartowane, dzięki swojej wytrzymałości, może unieść ciężki sprzęt RTV, taki jak telewizor czy kino domowe.

Szklane meble są bardziej narażone na zarysowania niż tradycyjne. Najbardziej podatne na powstawanie rys są stoły, przy których spędzamy dużo czasu. Rozwiązaniem jest założenie metalowej ramy na krawędziach oraz stosowanie specjalnych podkładek podczas jedzenia. Ryzyko zniszczenia będzie o wiele mniejsze.

Oprócz zarysowań, szklane meble szybciej ulegają zanieczyszczeniom. Na przezroczystych powierzchniach widać wszelkie smugi i odciski palców, przez co wymagają częstego czyszczenia. Nie jest to na szczęście trudne. Wystarczy umyć szklany blat preparatem do szyb, a następnie przetrzeć go suchą szmatką.  O wiele łatwiejsze w utrzymaniu czystości są meble wykonane z gładkich powierzchni szklanych. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie szkła czarnego. Trzeba jednak pamiętać, że na ciemnej powierzchni bardziej widoczny będzie osadzający się kurz.

Pozdrawiamy, Lustral.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*