Szklane podłogi 3D w łazience

indeksAtrakcyjny i nowoczesny wygląd mieszkania jest dla wielu bardzo ważnym celem. Szukają innowacyjnych i ciekawych rozwiązań, które sprawią, że wnętrze będzie wyjątkowe. Dotyczy to również łazienek. Piękne szkło w łazience nie musi ograniczać się do kabiny prysznicowej. Szklane podłogi z efektem 3D należą do pomysłów, na które warto zwrócić uwagę.

Zamiast płytek na łazienkowej podłodze możemy mieć wybrane zdjęcie. Zaprojektowana przez nas łazienka może zyskać niepowtarzalny charakter dzięki dobrze dobranej grafice. Wymaga to jednak dokładnego zaplanowania i wyobraźni. Dobrze wykonana podłoga 3D może wywoływać wielkie wrażenie. Pozostałe elementy wnętrza powinny być raczej stonowane w kolorystyce i formie – zwykle takie najkorzystniej wyglądają, przy odważnej i dominującej podłodze.

Najważniejszą czynnością podczas projektowania łazienki, jest dokonanie wyboru oraz przygotowanie fotografii. Zdjęcie muszą charakteryzować właściwe parametry, przede wszystkim wysoka rozdzielczość. Kolejnym krokiem jest dokładne przeanalizowanie rozmieszczenia wyposażenia, a także jej wielkości i kształtu, a następnie wykadrowanie zdjęcia tak, aby jego ważne fragmenty nie znalazły się pod montowanymi później meblami i sprzętem sanitarnym. Fotografia musi zostać wydrukowana wielkoformatowo na folii i przykryta odpowiednio dopasowaną szybą hartowaną. Można również zastosować specjalną technikę nadruku zdjęcia na szkle. Istnieją możliwości tworzenia szklanych grafik w różnych, fantazyjnych kształtach, np. takich jak elementy zdjęć.

Szklana podłoga, również ta z efektem 3D, charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne. Chroni wilgotne pomieszczenie, jakim jest łazienka, przed rozwojem pleśni. Ponadto może być piękną, niebanalną ozdobą pozornie nudnego wnętrza.

Pozdrawiamy, Lustral.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*