Szkło barwione w masie

Zastosowanie barwnego szkła we wnętrzach pozwala uzyskać zachwycające wrażenia estetyczne. Szklane drzwi, meble czy balustrady w wyjątkowych, oryginalnych kolorach z pewnością przyciągają uwagę. Jaki rodzaj barwionego szkła wybrać, aby cieszyć oczy widokiem elementów szklanych naprawdę wysokiej jakości?

glass-655323_960_720Barwienie w masie oznacza dodawanie składników barwiących na etapie topienia szkła. Używając kobaltu i niklu uzyskuje się szkło barwy szarej, tlenku żelaza – niebieskiej, żelaza trójwartościowego – żółtej, a zastosowanie dwóch ostatnich składników razem pozwala uzyskać szkło barwy zielonej. Otrzymana bryła charakteryzuje się niską refleksyjnością oraz właściwościami tłumiącymi i pochłaniającymi promienie słoneczne i cieplne – stąd jego nazwa Antisol. Szkło barwione występuje w kolorach: czarnym, brązowym, grafitowym, żółtym, zielonym i niebieskim.

Na czym polega barwienie szkła w masie i czym się różni od barwienia powierzchniowego? Barwienie w masie oznacza nadawanie koloru całej bryle szkła, a nie tylko jego zewnętrznej warstwie. Produkt uzyskany pierwszą z tych metod ma kilka istotnych zalet. Przede wszystkim charakteryzuje się dużą trwałością wybranego koloru, a także odpornością na ścieranie i zarysowania. Dzięki temu, że każdy fragment tafli szkła barwionego w masie ma identyczny odcień, może być ono krojone na wymiar, docinane do oczekiwanego kształtu, można w nim wiercić otwory.

Ze względu na właściwości redukowania promieni słonecznych oraz wysokie walory estetyczne, szkło barwione Antisol ma bardzo szerokie spektrum zastosowań. Najczęściej wykorzystuje się je jako materiał do wykonywania mebli szklanych, szyb okiennych, okładzin ściennych, gablot, drzwi, balustrad czy blatów.

Pozdrawiamy, Lustral.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*