Szkło – modne, eleganckie, nowoczesne

Szkło jest dziś jednym z najchętniej wykorzystywanych tworzyw w aranżacji nowoczesnych wnętrz. Sprawia, że przestrzeń staje się modna i elegancka. Dziś zwierciadła wykonywane są głownie ze szkła. To dodatek nadający się zarówno do niewielkiego metrażu, ale także do wnętrz pałacowych i bogatych. Oczywiście naturalnym środowiskiem dla luster jest łazienka i korytarz, należy jednak pamiętać, że nie jest to jedyne pomieszczenie w którym lustro wygląda dobrze. Nie ograniczajmy naszej wyobraźni i wstawmy lustra tam, gdzie nikt się tego nie spodziewa.

134938595_19b4e66e4d_zWe współczesnej architekturze wnętrz następuje łączenie piękna z użytecznością. Nikt już nie chce mieszkać tylko praktycznie – albo tylko pięknie. Stąd lustra nie służą już tylko do przeglądania, ale również – a może przede wszystkim, są dekoracyjnym elementem występującym w każdym domowym pomieszczeniu.

Coraz chętniej montujemy w kuchennych szafkach – głównie po to aby optycznie powiększyć przestrzeń. Wszyscy już chyba także  przywykli do luster wmontowanych w drzwi przesuwanej szafy. Dla niebojących się wyzwań i ciekawych aranżacji odważnym rozwiązaniem jest lustro zamontowane na suficie np. w sypialni. Coraz częściej spotykamy się również z lustrzanymi podłogami, stołami, blatami kuchennymi, a także ścianami.

Jak w przypadku każdego elementu aranżacyjnego – zwierciadło również nie powinno nachalnie dominować nad resztą. Ważne jest znalezienie złotego środka, który pozwoli na osiągnięcie architektonicznej równowagi. Należy również pamiętać, że szkło jest ozdobą, która nadaje wnętrzu swoistej surowości. Aby to zrównoważyć można pomyśleć o ciepłych dodatkach i kolorach, które sprawią, że w będziemy czuć się w naszym wnętrzu komfortowo. W szklanych propozycjach lacobel zapewne każdy znajdzie coś dla siebie.

Pozdrawiamy, Lustral.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*