Szkło zbrojone

Usługi szklarskie świetnie wpisują się w dzisiejsze trendy. Coraz bardziej podobają nam się szklane, industrialne budynki. Dla technologów tego materiału, to nie lada wyzwanie. Wskazana jest produkcja szkła o wciąż nowych właściwościach i większym zakresie możliwości. Poza tym, że wygląda ono estetycznie, powinno także chronić przed słońcem, utrzymać określone ciężary, czy tworzyć iluzje optyczne. Oczywiście wymagań odnośnie szkła jest znacznie więcej i wciąż pojawiają się nowe.

Bezpieczeństwo i odporność na wysokie temperatury wchodzi w zakres właściwości szkła zbrojonego. W jego przypadku, nawet największe pęknięcia, nie grożą gwałtownym rozpryskiem malutkich kawałków. Wewnątrz szkła zbrojonego, znajduje się wtopiona metalowa siatka. Dzięki niej, takie szkło jest świetnym rozwiązaniem w przypadku płaskich zadaszeń, wysokich kondygnacji budynkowych, czy materiałów mających styczność z gorącym powietrzem. Szkło zbrojone utrzymuje obciążenie spowodowane wiatrem, śniegiem, czy deszczem – jest często wykorzystywane podczas budowy nowoczesnych osiedli mieszkaniowych.

Szkło zbrojone ma szerokie zastosowanie. Przede wszystkim, wykorzystuje się je w budownictwie przemysłowym. Stanowi ono także element dekoracyjny w salonie, czy kuchni – często stanowi element budowy szafek, blatów, czy stolików. Odporne na zniszczenia i funkcjonalne drzwi, czy ścianki działowe, także zawdzięczamy technologii produkcji szkła uzbrojonego.

Trudno dziś powiedzieć, że szkło jest nietrwałym tworzywem, a inwestycja w nie jest niepewna. Poza tym, że wypełnia przestrzeń wrażeniem czystości i przejrzystości, może towarzyszyć nam przez długie lata. Szkło jest łatwe w konserwacji i nie wymaga dodatkowych impregnatów osłonowych. Należy je po prostu zachować w czystości, by nie matowiało i mogło odbijać światło, celem poprawiania naszego nastroju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*