Szkło kuloodporne

Czym charakteryzuje się Cadillac One prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy? Poza tym, że jeździ nim sam prezydent, jest to najbezpieczniejszy samochód na świecie. Na takie miano zasłużył sobie głównie ze względu na wykorzystanie wszelkich możliwych środków bezpieczeństwa, które mają zabezpieczyć najważniejszą osobę w państwie. Jednym z istotnych elementów auta są szyby kuloodporne, które są w stanie wytrzymać uderzenie nie tylko nabojów wystrzelonych z broni automatycznej, ale również wybuch bomby.

Bulletproof glass window after a burglary attempt

Bulletproof glass window after a burglary attempt

Nie wszyscy potrzebują tak mocnych szyb, ale korzystać z ochrony kuloodpornej może w zasadzie każdy. W przypadku standardowej szyby kuloodpornej możemy mówić o bezpieczeństwie, które wystarczy zwykłemu Kowalskiemu. Szkło kuloodporne nie jest to nic innego jak wielowarstwowe szyby, które dzięki swojej konstrukcji są w stanie wytrzymać ostrzał z broni palnej. Ważne jest, aby zbudowane zostały z odpowiednio wyselekcjonowanych i dobranych warstw szkła, które następnie łączone są w procesie laminowania. Szyby takie dzielimy na odpryskowe i nie odpryskowe. Na pierwszych w wyniku sparowania uderzenia powstaje odprysk. Szyby bezodpryskowe wykorzystywane są w pojazdach specjalnego przeznaczenia jak, chociażby Cadillac One, gdzie szyba zwyczajnie pozostaje nietknięta.

Szkło kuloodporne wykorzystywane jest również w miejscach takich jak bank, lombard, sklep jubilerski czy kantor. Chodzi tutaj przede wszystkim o miejsca, w których do napadu może zostać użyta broń. Szyba taka chroni pracownika i pieniądze, które napastnik przyszedł ukraść.

Jak widać, zastosowanie szkła kuloodpornego jest dość szerokie. Niekiedy nie jesteśmy nawet świadomi, że stoimy właśnie przed taką szybą, wygląda ona przecież jak zupełnie zwyczajny wyrób, który wykonać może każdy szklarz. Zatem jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie, zainwestujmy w takie właśnie rozwiązanie. Wtedy nasz dom czy sklep stanie się bezpieczniejszy.

Pozdrawiamy, Lustral.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*