Wanna czy prysznic?

Tytułowe pytanie od zawsze jest dylematem rodzin, które posiadają mniejsze łazienki i nie mogą sobie pozwolić na komfort posiadania zarówno wanny, jak i prysznica. Oczywiście oba rozwiązania posiadają wady i zalety, a odpowiedź na pytanie powinna uwzględnić wszystkie czynniki, indywidualne dla każdego przypadku.

Wiele zależy od tego, jakiej wielkości mamy łazienkę, a także, czy w domu są dzieci i w jakim wieku. Jeśli nasze pociechy są małe, to dobrym rozwiązaniem będzie duża wanna, wtedy komfort wzrasta zdecydowanie, szczególnie, kiedy w ciągu tygodnia mamy odpowiednią ilość czasu, żeby położyć się i zrelaksować.

Jeśli chodzi o oszczędność, to oczywiście polecamy prysznic, dzięki któremu możemy zaoszczędzić sporo wody, a zatem również pieniędzy. Ze względu na łatwy dostęp do kabiny prysznicowej, jest to doskonałe rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych czy starszych, ale również aktywnych, którzy w domu nie spędzają wiele czasu i mogą sobie pozwolić jedynie na szybki prysznic.

Do małych łazienek najczęściej montuje się kabiny w narożniku pomieszczenia, natomiast w większych łazienkach można spokojnie umiejscowić kabinę, która przylega do ściany tylko jednym bokiem lub jest całkowicie wolno stojąca.

Kompromisowym wyjściem z tego problemu bywa także postawienie na trzecią opcję, czyli połączenie funkcji natrysku i wanny, więc głęboki brodzik. Można także zamontować zestaw prysznicowy w wannie, do którego należy dokupić coraz bardziej popularne parawany nawannowe.

1343113503-640x330

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*