Wiosenne porządki w łazience

bathroom-881124_960_720Zbliża się wiosna, a wraz z nią Wielkanoc. Zwykle z ulgą żegnamy się z zimową, szaro-burą aurą. Dla wielu z nas to czas intensywnych porządków w domach. Z przyjemnością pozbywamy się zbędnych przedmiotów z mieszkań, przestawiamy meble, myjemy okna. Wraz z nadejściem wiosny lubimy czuć powiew świeżości i nadejście nowego.

Porządkowaniu również poddajemy łazienkę. Często czyszczenie tego pomieszczenia wiąże się z wieloma trudnościami. Do niełatwych zadań należy doprowadzenie do idealnego stanu szklanej kabiny prysznicowej. Uporczywe osady z mydła i twardej wody, powracająca pleśń, zacieki to tylko niektóre z naszych zmartwień.

Powierzchnia szkła tylko pozornie jest idealnie gładka. Tak naprawdę jest chropowata i charakteryzuje się mnóstwem nierówności. W tych miejscach zatrzymują się spływające po szklanych ściankach krople wody. W efekcie pozostają na powierzchni szkła zacieki, a przez twardość wody osadza się kamień. Niestety woda wodociągowa zawiera wiele związków chemicznych, które wchodząc w reakcję ze szkłem, mogą powodować matowienie jego powierzchni.

Nawyk spłukiwania ścian kabiny i ściągania z nich nadmiaru wody gumową ściągaczką powinien wejść nam w krew. Dzięki temu czyszczenie kabiny z użyciem specjalistycznego płynu będzie łatwiejsze. Należy spryskać całą powierzchnię szklanych ścian kabiny prysznicowej detergentem. Dla lepszych rezultatów środek powinien pozostać na ściankach przez pewien czas. Z użyciem miękkiej gąbki lub ściereczki należy usunąć nadmiar detergentu. Następnie całość powinniśmy spłukać wodą, a jej nadmiar ściągnąć ściągaczką. Sprytnym sposobem jest użycie octu wymieszanego z wodą do przetarcia kabiny. Warto poświęcić jeszcze chwilę i wytrzeć ściany kabiny pogniecioną gazetą. To znany sposób nadania szybie ładnego połysku.

Pozdrawiamy, Lustral.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*