Za szklanymi drzwiami

ID-10077310

Fot. Sumetho Źródło: FreeDigitalPhotos.net

Szkło jest ponadczasową, uniwersalną ozdobą wnętrza. Aranżacje z jego wykorzystaniem zawsze nadają mieszkaniu wyjątkowego charakteru i przyciągają uwagę. Duże szklane powierzchnie, takie jak ściany lub drzwi często kojarzone są z przestrzeniami biurowymi. Mogą jednak z powodzeniem zdobić nasze mieszkania, oddzielać pomieszczenia i sprawiając, że mieszkanie będzie jasne i przestronne.

Szklane drzwi mogą pięknie oddzielać pomieszczenia, łącząc ich przestrzenie i zapewniając dobre doświetlenie. Dodatkowym elementem dekoracyjnym w nowoczesnym wnętrzu może być ciekawa struktura szkła lub jego kolor.

Projekt zamontowania szklanych drzwi w mieszkaniu zwykle dotyczy oddzielenia kuchni i salonu lub sypialni i łazienki. Zadanie to zazwyczaj spełnia klasyczne, białe szkło, szkło kolorowe lub matowe – piaskowane. Często stosowanym zabiegiem jest zamontowanie przesuwnych drzwi, które zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach, pozwolą zaoszczędzić nieco przestrzeni.

Ciekawym rozwiązaniem, dającym niebanalny efekt dekoracyjny jest wstawienie we wnętrzu szklanych drzwi z tzw. crash glass. Jest to szkło dające wrażenie stłuczonego lub lodowego, składające się zazwyczaj z trzech tafli, z których wewnętrzną poddano hartowaniu, a następnie spękaniu. Otaczają ją dwie gładkie tafle tradycyjnego szkła. Wszystkie części są ze sobą sklejone, a ich zewnętrzna warstwa jest zabezpieczona specjalnym rodzajem folii.

Dekoratorzy wnętrz oraz projektanci szklanych elementów proponują mnóstwo pomysłów, by nasze mieszkania zdobiły niebanalne, piękne dekoracje, stanowiące jednocześnie bardzo użyteczne przedmioty. Szklane drzwi oddzielające pomieszczenia to jeden z prostszych projektów, nadających wnętrzu nowoczesnego charakteru.

Pozdrawiamy, Lustral.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*