Żeby lustro nie parowało

bathroom-905263_960_720Po ciepłej kąpieli lub prysznicu lustro w łazience zwykle zaparowuje. Utrudnia to zakończenie zabiegów pielęgnacyjnych. Przetarcie lustra dłonią lub ręcznikiem zwykle skutkuje pozostawieniem na nim mokrymi śladami, po których pozostają nieestetyczne smugi. Problem ten możemy jednak rozwiązać w bardzo prosty sposób. Już nasze babcie wiedziały co stosować, by zapobiegać zaparowywaniu luster.

Nie musimy kupować żadnych drogich detergentów. Wystarczy myć lustro wodą z dodatkiem mydła i gliceryny. Innym sposobem na unikanie zaparowanych luster jest przecieranie ich niewielką ilością szamponu, naniesionego na wilgotną ściereczkę. Kolejną możliwością jest użycie suchej szmatki lub jednorazowych ręczników oraz pianki do golenia. Należy wycisnąć odrobiny pianki na ściereczkę i rozetrzeć dokładnie na całej powierzchni lustra w łazience. Następnie należy dokładnie wypolerować lustro. Zabieg ten powtórzmy za około trzy tygodnie. Dzięki temu lustro nigdy nie powinno być zaparowane, nawet po długiej i gorącej kąpieli.

Jeśli już zdarzy nam się sytuacja, gdy lustro w łazience zaparuje, powinniśmy powstrzymać się od przecierania go ręką lub wilgotnym ręcznikiem. Lepiej osuszyć je, na przykład suszarką do włosów.

Dbanie o lustro to nie tylko zapobieganie parowaniu. Aby było ono długo czyste i lśniące należy je po umyciu przetrzeć ściereczką nawilżoną odrobiną spirytusu metylowego. Następnie używając suchej i czystej szmatki, powinniśmy wytrzeć je do sucha.

Dzięki tym zabiegom możemy cieszyć się czystym i błyszczącym lustrem, którego nigdy nie pokryje irytująca para.

Pozdrawiamy, Lustral.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*